Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Arktyka

Dlaczego Arktyka?


Aby podążyć śladami pionierów i traperów

Przez blisko trzy wieki, całe pokolenia żeglarzy próbowały podbić przepastne, skute lodem połacie Arktyki… Podczas tej wyprawy podążysz śladami Roalda AMUNDSENA, Jeana-Baptiste CHARCOTA i Paula-Emile VICTORA, udając się w samo serce rozległej strefy podbiegunowej – świata pełnego fascynującej siły i piękna.


Aby zobaczyć fiordy Grenlandii

Odkrywanie grenlandzkich fiordów to wyprawa do krainy, w której woda czai się wszędzie i gdzie jedynie piękne formy stałego lądu zyskują prawo do dalszego istnienia. Podczas rejsu zabierzemy Cię w wyjątkową podróż do krętych kanionów, krystalicznie czystych wodospadów i innych niezwykłych miejsc. Wsiądź do naszego pontonu Zodiac® lub wybierz się na pieszą wędrówkę, dzięki której zbliżysz się na wyciągnięcie ręki do tych lodowych olbrzymów i doświadczysz na własnej skórze jak różnorodny jest region polarny.


Dla islandzkiego „złotego kręgu”

Udaj się z nami na wyjątkową wycieczkę z Reykjawiku, której celem jest zwiedzenie najbardziej charakterystycznych zjawisk naturalnych Islandii – od złotych wodospadów Gullfoss po gejzery Geysir i słynny Park Narodowy Thingvellir, czyli cuda natury zwane przez Islandczyków „złotym kręgiem”. Nie przegap też wyjątkowej okazji, by zwiedzić tzw. „Błękitną lagunę” – czyli tereny pokryte lawą i przypominające powierzchnię Księżyca.


Dla wyjątkowych spotkań

Są ludzie, dla których żywimy ogromny podziw ze względu na wiedziony przez nich prosty styl życia, który nie zmienia się pomimo wpływów współczesnego świata… Podczas rejsu na Daleką Arktyczną Północ będziesz mógł poznać lud Inuitów – ostatnich mieszkańców Arktyki, których rytm życia wyznacza ich tradycja, kultura i sztuka, a także Koriaków utrzymujących się z rybołówstwa i hodowli reniferów. Te ponadczasowe spotkania umożliwią Ci lepsze zrozumienie tych grup etnicznych, a także ich tradycji i wierzeń.


Aby zwiedzić helikopterem dolinę gejzerów

W Pietropawłowsku wsiądziesz na pokład helikoptera, by z lotu ptaka odkryć Dolinę Gejzerów i krater wulkanu Uzon. To niezapomniane przeżycie zaczyna się od przelotu nad zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Kamczatki, między ogromnymi połaciami tundry, skalistymi wąwozami i nieaktywnymi wulkanami. Czekają tu na ciebie setki niebywałych widoków, malowanych całą paletą barw, w tym niezwykłe fumarole wyrastające z gorących źródeł, rzek i jezior.