Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Arktyka

Arktyka

Arktyka

Tajemnice przepastnego regionu polarnego…

Są na tym świecie miejsca, których pierwotne piękno wywołuje uczucia o niespotykanej intensywności. Arktyka z jej wspaniałymi krajobrazami, jest właśnie jednym z takich zakątków.

Gdy podczas krótkiego lata w samym sercu tych ziem pękają kry lodowe, słońce przestaje chować się za horyzontem, a góry zrzucają z siebie białą śnieżną czapę, nasze statki przybywają tu z żądnymi wrażeń podróżnikami, których oczom ukazuje się polarna pustynia lodu i wody, na której czas stoi w miejscu.

To wyprawa, której trasa diametralnie różni się od typowych wycieczek. Obejmuje ona tereny od Islandii po Spitsbergen, a także od Grenlandii przez dziewicze wybrzeża rosyjskiego Dalekiego Wschodu po mityczne Przejście Północno-Zachodnie. Wybierz się z nami w rejs śladami wielkich odkrywców, którzy marzyli, że pewnego dnia uda im się dotrzeć do najdalszych zakątków tego regionu. Po przybyciu do portów zawinięcia, przesiądziesz się do pontonu Zodiac®, w którym zwiedzisz pobliskie tereny, a rejsy typu „Expedition” i wycieczki lądowe umożliwią ci podziwianie z bliska imponujących arktycznych krajobrazów. Przez cały czas towarzyszyć Ci będą doświadczeni przewodnicy, dzięki którym poznasz społeczność Inuitów żyjących według rytmu zmieniających się pór roku i pielęgnujących kulturę oraz styl życia swych przodków. Czekają cię także spotkania z tutejszymi zwierzętami, wygrzewającymi się leniwie w promieniach słońca lub podążającymi dla zabawy za Twoim statkiem. Wizyta w tych miejscach pozwoli Ci przekroczyć granice tego co nie przekraczalne i spełnić marzenia o poznaniu tego, co niepoznane…

Zrealizuj swoje najskrytsze pragnienia i choć na chwilę ucieknij z nami do tej zapomnianej krainy.


Co warto zabrać:

 • Bielizna: długie kalesony i podkoszulki z długim rękawem wykonane z jedwabiu lub materiału syntetycznego. Jedwabne lub bawełniane skarpetki oraz wełniane podkolanówki.

 • Spodnie elastyczne: ciepły dres bawełniany. Cienkie koszulki z długim rękawem.

 • Spodnie nieprzemakalne i ciepła kurtka zatrzymująca wiatr.

 • Dres oraz spodnie nieprzemakalne można zastąpić ciepłymi, nieprzemakalnymi i elastycznymi spodniami narciarskimi. Posiadanie elastycznych i nieprzemakalnych spodni jest niezwykle ważne.

 • Sweter, bluza lub kurtka polarowa.

 • Gruby, ciepły szal i czapka zakrywająca uszy.

 • Rękawice nieprzemakalne (jedwabne + nieprzemakalne)

 • Okulary przeciwsłoneczne.

 • Na pokładzie można wypożyczyć kurtkę nieprzemakalną.

 • Kalosze z antypoślizgową podeszwą (sięgające do kolan, dzięki czemu będziesz mógł wejść do zimnej wody o głębokości do 20 cm, nie mocząc przy tym stóp!)

 • Kij spacerowy do wypraw pieszych.

Galeria zdjęć