Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Destynacje

Antarktyda

Antarktyda

Antarktyda kusi swą niedostępnością, która sprawia, iż człowiek niezwykle mocno angażuje się w odkrywanie jej zakątków. Mówi się, że długi pobyt na Białym Kontynencie potrafi zmienić każdego.

Przez długie wieki Antarktyda była niczym duch na mapie świata i po dziś dzień jest obiektem fascynacji wielu podróżników. Ten lodowaty kontynent, zdobyty przez człowieka dopiero w 1820 roku, zachwyca swą górzystą scenerią, największymi na świecie górami lodowymi i ogromną ilością gatunków fauny. Antarktydę zamieszkują m.in. uchatki, pingwiny, albatrosy, słonie morskie, orki i wieloryby. Któż nie marzył o tym, by móc delektować się tym białym, statycznym krajobrazem i czarującą atmosferą całkowitego spokoju, którego nie doświadczysz w żadnym innym miejscu na ziemi?

PONANT jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Operatorów Turystycznych na Antarktydzie IAATO – organizacji założonej w 1991 roku w celu promowania i praktykowania rozważnej i bezpiecznej turystyki na obszarze Antarktydy.

Przewodnicy

W naszym zespole znajdują się przyrodnicy, geolodzy, naukowcy akademiccy i doświadczeni przewodnicy turystyczni. To idealni towarzysze podróży, którzy ułatwią Ci dogłębne zbadanie tego mało znanego obszaru.

Nicolas DUBREUIL – kierownik wyprawy

Ten rutynowany kierownik wypraw o ponad dwudziestoletnim doświadczeniu wyniesionemu z wypraw na Antarktydę, zarówno pieszo, kajakiem, na nartach, jak i z psim zaprzęgiem, zna ten zakątek świata jak własną kieszeń. Nicolas współpracuje z Compagnie du Ponant od 10 lat, pomagając kapitanom w planowaniu tras i wykonując zdjęcia z rejsów. Z radością dzieli się wiedzą i wspomnieniami z poprzednich wypraw.

Raphael SANE – kierownik wyprawy

Raphaël jest przewodnikiem od 15 roku życia. To prawdziwy pasjonat natury, będący z wykształcenia hydrobiologiem. Posiada także bogate doświadczenie wyniesione z pracy w kilku organizacjach przyrodniczych oraz wypraw na Antarktydę. To już jego dziewiąty sezon na pokładzie naszych statków w rejonach polarnych.

Alain BIDART

Alain współpracuje z Międzynarodową Fundacją Polarną i jest miłośnikiem Antarktydy oraz tamtejszej fauny. Angażuje się także w liczne projekty edukacyjne i wyprawy m.in. towarzysząc wspinaczom podczas ekspedycji do samego serca lądolodu. Alain chętnie dzieli się swoją wiedzą na temat fauny Antarktydy i podczas naszych rejsów pełni rolę przewodnika i spikera.

Sophie FAVROLT

Sophie jest historykiem sztuki i wykwalifikowaną przewodniczką, a jej fascynacja kulturą Wikingów zaprowadziła ją do dalekiej Północnej Norwegii, Islandii i Grenlandii, oraz krajów regionu Morza Bałtyckiego. Interesują ją także najbardziej niedostępne miejsca na ziemi, więc chętnie towarzyszy nam podczas rejsów w rejon Antarktydy.

Didier DROUET

W 1985 roku Didier DROUET był członkiem wyprawy arktycznej, której celem było dotarcie do polarnej pokrywy lodowej Grenlandii. Jego wiedza na temat ekstremalnych warunków środowiskowych zawiodła go aż na Biegun Południowy. Ten rutynowany przyrodnik chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą i dzięki niemu Twoja wyprawa na szósty kontynent będzie pełna niezapomnianych wrażeń. Podczas rejsu Didier towarzyszy grupom w pontonach Zodiac® zmierzającym do samego serca tych dzikich i fascynujących zakątków.

José SARICA

Jose od najmłodszych lat czuł powołanie do tego, by chronić przyrodę. Najpierw szkolił się na zooterapeutę w Quebeku, a następnie badał białuchy w zatoce Saint-Laurent. Jego fascynacja życiem ssaków morskich przełożyła się na serię artykułów, które opublikował w renomowanych pismach naukowych. Od 2009 roku Jose jest naszym przewodnikiem specjalizującym się w cetologii (nauce o waleniach).


Co warto zabrać

 • Kurtka nieprzemakalna Ponant wypożyczana na pokładzie (tylko dla osób dorosłych)

 • Wygodne spodnie zimowe: ciepły dres lub spodnie bawełniane

 • Spodnie zimowe i nieprzemakalne spodnie wierzchnie można zastąpić wygodnymi i nieprzemakalnymi spodniami narciarskimi. To niezwykle ważne, by spodnie były wygodne i nieprzemakalne.

 • Sweter termiczny

 • OBOWIĄZKOWO nieprzemakalne i nieprzepuszczające wiatru spodnie wierzchnie

 • Sweter, bluza lub kurtka polarowa

 • Ciepły szal i czapka polarowa lub czapka termiczna (zwiewne, cienkie szale są mało nieprzydatne)

 • Miękkie, ciepłe i nieprzemakalne rękawice narciarskie (mogą być jedwabne)

 • Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne z wysokim filtrem UV

 • Ciepłe i nieprzemakalne kalosze z podeszwą antypoślizgową: Bezpłatne wypożyczenie kaloszy przy rejsach, na których rezerwacjach widnieje napis „Darmowe wypożyczenie butów” (warunki podane są na stronie www.ponantboots.com)

 • Kije spacerowe (zalecane jeśli zamierzasz brać udział w pieszych wycieczkach)

Galeria zdjęć