Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Pacyfik i Oceania

Dlaczego Pacyfik?


By zgłębić tajemnice Wyspy Wielkanocnej

Tajemnicza i fascynująca Wyspa Wielkanocna jest najbardziej odizolowanym miejscem na Ziemi. Nie przegap wizyty na tej mitycznej wyspie, na której zobaczysz niezwykłe klify pokryte zastygniętą czarną lawą i rozbijające się o nie morskie fale niosące najczystszą wodę na świecie. Przede wszystkim jednak, powinieneś zobaczyć słynne moai, czyli gigantyczne posągi zwrócone ku znajdującej się na wyspie wiosce, co miało symboliczne znaczenie ochronne. Wiele pytań dotyczących posągów do dziś pozostaje bez odpowiedzi: Dlaczego powstały? W jaki sposób je przetransportowano? Zagadka posągów nadal nie została rozwiązana, co tylko przyczynia się do sławy tego miejsca.


By dać się uwieść urokowi Nowej Kaledonii

Odległa i oryginalna, a zarazem pełna kontrastów Nowa Kaledonia to niezwykłe i pełne różnorodności miejsce. Została ona odkryta w XVIII wieku przez Jamesa Cooka, a Japończycy nadali jej poetycki przydomek wyspy „wiecznej wiosny”. Skąpana w krystalicznych wodach, przez cały rok smagana łagodnymi wiatrami, oferuje turystom wyjątkową scenerię składającą się ze złocistych piaszczystych plaż, spokojnych przystani, łańcuchów górskich, wysokich klifów i mieniących się turkusowych wód Pacyfiku.


By podziwiać polinezyjskie atole

Odkryj fascynujący, nieskażony cywilizacją zakątek mieniący się kolorami, dzięki którymi ta część świata zyskała przydomek „błękitnego raju”: Polinezyjskie atole Tych 85 niewielkich skrawków ziemi ledwie wystających poza poziom morza zajmuje powierzchnię 775 km2 porozrzucanych na powierzchni miliona kilometrów kwadratowych na środku Pacyfiku. Złożone głównie z rafy koralowej, atole są zwykle ułożone w formacji korony z turkusową laguną pośrodku. Znajdziesz tu prawdziwe naturalne akwaria – to ostatnie miejsce na Ziemi, gdzie można zobaczyć płaszczki i żółwie wodne na wolności.