Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Pacyfik i Oceania

Dlaczego Oceania?


Wyspy Korzenne

Mimo że wszyscy podróżni dobrze znają „Jedwabny szlak” i „Drogę do Indii”, niewielu z nich słyszało o drodze na „Wyspy Korzenne”, jak nazywa się Moluki. Wyspy Moluki były niegdyś portugalskimi i holenderskimi terytoriami zamorskimi i leżały na trasie strategicznego szlaku morskiego w XVII wieku. Ślady ich bogatej przeszłości można odnaleźć w handlu przyprawami. Nie przegap również Wysp Banda, gdzie wśród podwodnych formacji dominują jaskrawe ogrody koralowców.


Sydney, pomiędzy przeszłością a przyszłością

Rozświetlone feerią barw Sydney to miasto leżące w samym sercu jednego z najpiękniejszych portów na świecie i wyróżniające się tym, iż w niezwykle udany sposób łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, inspirując podróżników do odwiedzenia antypodów. Sydney leży między Pacyfikiem a smukłymi szczytami Gór Błękitnych, idealnie odzwierciedlając australijski sposób życia. Nie brak tu plaż, terenów do uprawiania surfingu, cichych przedmieść, drapaczy chmur, wiktoriańskich domków i tropikalnych ogrodów.


Nurkowanie w turkusowych wodach

Turkusowe wody Wielkiej Rafy Koralowej u wybrzeża Queensland kryją wspaniały podwodny świat. Nieważne czy jesteś doświadczonym płetwonurkiem, czy też początkującym amatorem nurkowania z rurką – dzięki przezroczystym lagunom i tysiącom wysp i wysepek będziesz miał okazję zaobserwować aż 1500 wielobarwnych gatunków ryb i nawet 400 gatunków koralowców. To prawdziwe skarby przyrody, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Naturalne bogactwa: Zatoka Milforda

 Zatoka Milforda, zwana również „Piopiotahi” w języku Maorysów, to dawna dolina polodowcowa prowadząca bezpośrednio do Morza Tasmana. Oferuje on niezwykły, surowy krajobraz stromych gór, spokojne wody i głębokie strome zbocza ze szczytami zdającymi się dotykać nieba. Jej fiord to światowej sławy cud natury, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest on domem dla bujnej i unikalnej flory morskiej, w tym wspaniałych czarnych raf koralowych.


Auckland i jego miejska atmosfera

Wyobraź sobie nowoczesne miasto, dwa porty wypełnione tysiącem łodzi, gigantyczny most rozpościerający się nad zatoką, a w oddali mieniące się w słońcu wyspy i górujące nad miastem szczyty wulkanów. To właśnie Auckland, „miasto żagli”. Jest to jedno z niewielu miast na świecie, które posiada dwa porty leżące przy dwóch oddzielnych zbiornikach wodnych. Nowoczesność doskonale łączy się tu z tradycją, co widać poprzez bogactwo prawdziwych klejnotów architektury. To niezwykła podróż do serca rodzinnego miasta drużyny rugby All Blacks i wyścigów żeglarskich America’s Cup.


Rotorua i kultura Maorysów

Począwszy od portu w Taurandze po krańce Rotoruy, możesz tu podziwiać objęte ochroną lasy, skrywające zadziwiające krajobrazy: wulkany, gorące źródła, tryskające gejzery, rzeki i wąwozy oraz jeziora mieniące się odcieniami granatu i pomarańczy. Daj się zauroczyć tej krainie tysiąca i jednej barw, kolebce kultury Maorysów.


Hobart i Tasmania

Będziesz mógł odkryć tu miejsce, w którym zrodziła się legenda słynnego diabła tasmańskiego. Spacerując ulicami miasta Hobart pod imponującymi kamiennymi łukami, lub przesiadując w jednym z lokalnych barów i kosztując niezwykłego australijskiego wina, będziesz miał okazję by zanurzyć się w kulturze i historii tego niezwykłego miejsca.