Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Alaska

Dlaczego warto wybrać się na Alaskę?


Aby podążyć śladami pionierów i traperów

Po odkryciu Alaski pod koniec XVIII wieku, rosyjscy traperzy przemierzali jej obszar, polując na wydry morskie i sprzedając ich cenne futra. W roku 1867 Alaskę kupiły od Rosji Stany Zjednoczone i tym samym obszar ten stał się 49 stanem USA. Powieściopisarz Jack LONDON opisał w swoich słynnych książkach resztę tej historii, włącznie z legendarną Gorączką Złota, która rozpaliła wyobraźnię ludzi spragnionych fortuny i chwały. Podąż śladami pionierów i poszukiwaczy przygód, którzy próbowali okiełznać tę dziką krainę.


Ze względu na kulturę amerykańskich Indian

Plemiona amerykańskich Indian zamieszkują Alaskę od tysięcy lat. Mimo kolejnych fal kolonizacji, ich kultura przetrwała przez wieki i stanowi dziś nieodłączny element alaskańskiego stylu życia. Dlatego odwiedzając Park Stanowy Totem Bight w Ketchikan, w którym znajdują się setki Słupów Totemowych stworzonych przez Indian Tlingit, lub udając się na wyspy Gwaii Haanas, gdzie stoją niesamowite rzeźby cedrowe wykonane przez plemię Haïda, będziesz mógł odkryć tę fascynującą kulturę i tradycje tutejszych ludów.


Ze względu na naturalne piękno Wyspy Wrangla

U wybrzeży Syberii odkryjesz tajemniczą wyspę, prawdziwą polarną perłę, o nadzwyczajnym środowisku naturalnym. Rezerwat Przyrody Wrangla, znajdujący się wśród ośnieżonych szczytów górskich, rozległych równin tundry i jezior o krystalicznie czystych wodach, zaprasza wszystkich chcących odkryć jego dziewiczą i dziką naturę. Wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest on przykładem unikalnego ekosystemu, będącego schronieniem dla majestatycznych niedźwiedzi polarnych, morsów, reniferów i piżmowołów. Wyprawa do samego serca tego wyjątkowego miejsca to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika przyrody.


Dla tutejszych krajobrazów i wyjątkowego środowiska naturalnego

Alaska to sporych rozmiarów półwysep położony na północno-zachodnim krańcu Ameryki Północnej i zaskakujący różnorodnością oraz niezwykle malowniczym otoczeniem. Podczas rejsu odkryjesz krainę obfitującą w najwspanialsze krajobrazy. Czekają tu na Ciebie gigantyczne lodowce, lasy deszczowe, masywne fiordy, nieprzebyta tundra, krystalicznie czyste jeziora, dziesiątki wysp i wysepek, a w tle majestatyczne góry z ośnieżonymi szczytami. Wybierz się na wyprawę w to wyjątkowe miejsce, które stało się domem dla dzikich zwierząt i pradawnych ludów.


Aby odkryć tutejsze fiordy z pokładu hydroplanu

Częścią rejsu jest także wyprawa hydroplanem w wyjątkową podróż do samego serca fiordów (tzw. Misty Fjords). Uznane za narodowy pomnik przyrody, oferują one zwiedzającym niepowtarzalne widoki, na które składają się gigantyczne, pnące się ku niebu klify, krystalicznie czyste jeziora i zjawiskowe wodospady. Częścią wyprawy jest także wizyta w miasteczku Ketchikan, gdzie znajduje się Park Stanowy Totem Bight i słynne Totem Heritage Centre. Nie przegap tego wyjątkowego doświadczenia, podczas którego doświadczysz dzikiej natury i poznasz tutejszą bogatą kulturę.