Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Alaska

Alaska

1125px-Alaska

Ostatnia rubież

„To szalona historia… o ponad stu tysiącach ludzi, którzy osiedlili się na pustkowiach odległej Alaski, aby realizować swoje marzenia: znaleźć złoto i odkryć mityczny świat amerykańskich pionierów…” Tak oto w swej słynnej powieści zatytułowanej „Zew krwi”, Jack LONDON opisywał historię tego przepastnego terenu, .

Alaska wraz z jej otwartymi przestrzeniami, gigantycznymi lodowcami, postrzępionymi graniami górskimi, tundrą rozciągającą się w nieskończoność i lśniącymi w blasku słońca jeziorami, zaprasza Cię na wyprawę śladami handlarzy futer i poszukiwaczy złota!

Udaj się z nami w rejs wzdłuż wschodniego wybrzeża Alaski, którego „Korytarz Wewnętrzny” tworzą ogromne lodowce i monstrualne fiordy. Tutejszą naturę kształtują czoła lodowców, lasy iglaste oraz niezliczone wyspy i wysepki, na których delikatne światło słońca północy malowniczo rozświetla niebo i horyzont. Odkryj Juneau, alaskańską stolicę zamieszkałą przez Indian Tlingit, oraz miasteczka Skagway i Haines, nad których kolorowymi domostwami majestatycznie krąży orzeł bielik.

W planie wyprawy nie zabraknie również miejsca na zwiedzanie dzikiej i nieskażonej cywilizacją przyrody na obszarze między Alaską i Wschodnią Syberią, poczynając od Rezerwatu Przyrody Wrangla, na wyspach wulkanicznych Pribilof kończąc. Poszukiwaczy przygód czekają tam ekscytujące piesze wycieczki, a także całodniowe wyprawy pontonami Zodiac®.

Emocjonujące przeżycia gwarantowane…

Galeria zdjęć