Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Destynacje

Morze Śródziemne

Morze Śródziemne

Zapraszamy Cię w rejs na pokładzie Le Ponant i Le Boréal po turkusowych wodach Morza Śródziemnego z błękitnym niebem w tle.

Słońce, łagodny klimat i piękno krajobrazu – to niewątpliwie główne atuty tego regionu, który jest jednym z ulubionych miejsc wakacyjnego wypoczynku.

Skaliste lub gładkie wybrzeża, sosny śródziemnomorskie, wiszące nad samym morzem klify, pachnące ścieżki przybrzeżne, wzgórza obsadzone drzewami oliwnymi, malownicze wiski – wszystkiego tego możesz doświadczyć, udając się z nami w rejs do klasycznych zakątków pełnych niespodziewanych skarbów. Kraje leżące nad tym legendarnym morzem szczycą się jednymi z najwspanialszych arcydzieł architektonicznych na świecie, a ich mieszkańcy prowadzą wyjątkowo beztroski styl życia. Każdy z nich posiada wiele skarbów, znanych lub nieco zapomnianych…

Korsyka – wyspa piękna, łączy w sobie surowy krajobraz górskich wiosek ze śródziemnomorskim charakterem jej portów, natomiast Włochy zachwycą Cię paletą kolorów: błękitem nieba i morza, czerwienią cegieł i dachów, złotymi kłosami zbóż i świeżą żółcią cytryn. Hiszpania zaprasza do swoich przyjaznych miast, w tym do radosnej Malagi i andaluzyjskiego Cadiz. Miłośnicy golfa nie mogą przegapić wizyty na malowniczych polach golfowych Sardynii, Prowansji, Korsyki, Sycylii i Hiszpanii.

Wschodnia część regionu Morza Śródziemnego to olśniewający kalejdoskop stolic i kultur, całkowicie odmienny świat ze spokojnym morzem, mityczną przeszłością, wysokimi górami, średniowiecznymi wioskami i plażami skąpanymi w słońcu. To także kolebka greckiej i rzymskiej kultury, gdzie stworzono najwspanialsze dzieła architektury. Kraje regionu Morza Śródziemnego cieszą się wyjątkowo beztroskim życiem i kryją w sobie wiele skarbów – sławnych oraz nieco już zapomnianych.

Zwiedź jedwabiste i turkusowe wody Morza Egejskiego, żeglując między ciągami wysp rozsianymi po jego powierzchni niczym szlachetne kamienie. Santorini, Mykonos, Rodos i Delos – każdy z tych portów posiada niepowtarzalny urok, a błękit nieba i morza malowniczo kontrastuje tu z bielą tutejszych domostw.

Galeria zdjęć