Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Azja

Miejsca


Japonia

Za sprawą wyspiarskiego położenia i samowystarczalności gospodarczej kraj ten przez długi czas owiany był aurą tajemnicy, a ścieżka rozwoju jego cywilizacji biegła niezwykłym torem. Składający się z 4 głównych wysp i 3900 małych wysepek Archipelag Japoński zachwyca odwiedzających zdumiewającą gamą pejzaży i kultur, a także bogatą mozaiką tradycji, w której zaciszne świątynie i sanktuaria współistnieją z futurystyczną technologią wielkich miast. W Kraju Wschodzącego Słońca tempo życia dyktują zarówno energetyczne metropolie i ich niezwykła architektura, jak i pełne spokoju ogrody, których sekretów strzegą majestatyczne, szkarłatne bramy torii. Od Tokio, przez Osakę — nowe, bijące serce kraju, do romantycznego Kioto; od świętych ogrodów, przez antyczne sanktuaria i świątynie, po subtelne krajobrazy Nary; wizyta w Japonii to gwarancja zdumiewających, niezapomnianych doznań. Nastawione na postęp i innowację, lecz czerpiące zarazem z bogatej tradycji byłe imperium japońskie może poszczycić się nadzwyczaj wyrafinowaną kulturą.


Chiny

Ten niezwykły kraj o obiecującej przyszłości, podlega nieustannym zmianom, trwając jednak nadal przy swych tradycjach. Dzięki historii i zwyczajom zachowanym przez tysiąclecia, Chiny wydają się być niczym wyjęte z legend i jedwabnych malowideł. Ten mierzący 10 milionów kilometrów kwadratowych ląd zawiera w sobie wiele skarbów, w tym zadziwiającą kulturę, sztukę współczesną, czy przepiękne, naturalne krajobrazy wiejskie. Nie przegap szansy na poznanie niezwykłego Szanghaju, kosmopolitycznej i głośnej metropolii, nazywanej azjatyckim Nowym Jorkiem ze względu na swą rolę w kształtowaniu obrazu dzisiejszych Chin. To z tutejszego portu wyruszyć możesz na wyprawę do Xian by zobaczyć legendarną Terakotową Armię, dla której czas zatrzymał się w miejscu. To wyjątkowa okazja aby doświadczyć piękna autentycznych, pełnych uroku krajobrazów w samym sercu Niebiańskiego Królestwa.


Archipelag Filipiński

Legenda niesie, że kiedy bogowie umieścili pierwszą wyspę Filipin pośrodku kryształowo-niebieskich wód oceanu, byli tak zachwyceni pięknem swego dzieła, że zdecydowali się stworzyć kolejne siedem tysięcy na jej podobieństwo, a każda z nich była równie idylliczna. Tak właśnie powstał dzisiejszy archipelag. Mamy przyjemność po raz pierwszy zaprosić Cię do odbycia wyjątkowego rejsu na pokładzie Le Soléal, podczas którego odkryjemy najbardziej „latynoski” z azjatyckich archipelagów. Wyspy skąpane w Morzu Południowo- i Wschodniochińskim z jednej strony, a w wodach Oceanu Spokojnego z drugiej — to miejsce spotkania Wschodu z Zachodem, które jest zarówno tajemnicze, jak piękne i czarujące. Jego naturalne bogactwa wydają się być nieskończone: podziemne rzeki, pierwotne lasy, łańcuchy wciąż aktywnych wulkanów oraz białe, piaszczyste plaże, nie wspominając o rafach koralowych, które należą do najpiękniejszych na świecie. Poznaj ten zdumiewający kraj słynący ze swej gościnności, w którym czeka Cię spotkanie zarówno z przygodą, jak i tradycją.


Wietnam

Fascynująca podróż do krainy, która poprzez wspólną przeszłość nierozłącznie związana jest z nostalgicznymi wspomnieniami o cudownych Indochinach… Wybierz się na spotkanie z tajemnicami i skarbami tego kraju o dwóch deltach. Otoczony wodami Zatoki Tajlandzkiej, Zatoki Tonkińskiej i Morza Południowochińskiego Wietnam wydaje się nie podlegać upływowi czasu. Kraj ten, którego kształt przypomina smoka, słynie ze swej urody; zachwyci Cię on wspaniałymi krajobrazami bujnych dżungli, wielopoziomowych pól ryżowych, czy skrzących się w słońcu postrzępionych pasm górskich. Na własne oczy zobaczysz rozciągające się przez 1650 kilometrów wybrzeże, które stało się inspiracją dla powieści Marguerite Duras. Przeszłość tej krainy, pełna władców, bohaterów i bóstw, ukształtowała dzisiejszą różnorodność kulturalną Wietnamu. Poznaj jego długą i bogatą historię, poddaj się nieodpartemu urokowi jego idyllicznej natury, tradycyjnych, pełnych życia miasteczek i finezyjnej kuchni. Podróż do Wietnamu to rozkosz dla zmysłów i ducha, wypełniona zdumiewającymi widokami, poczuciem spokoju i zadumy, a przede wszystkim czerpaniem z niezwykłego bogactwa kulturowego.


Indonezja

Niczym naszyjnik z pereł udrapowany na błękitnym tle, liczący 18 tysięcy wysp archipelag Indonezji rozciąga się na przestrzeni 5000 kilometrów pomiędzy Azją a Pacyfikiem. To zdumiewająca mozaika wielu tajemniczych kultur i niewyczerpanych zasobów naturalnych. Tysiące lat temu, Indonezja stała się głównym celem podróży statków kupieckich płynących od strony Chin, nęconych skarbami, które krył w sobie archipelag. Od zamierzchłych już czasów przybywały tu fale ludności z daleka i bliska — Hindusi, Chińczycy, Portugalczycy czy Duńczycy — wzbogacając wyspy wpływami nowych kultur i stylów życia. Choć morze odegrało decydującą rolę w kształtowaniu cywilizacji indonezyjskiej, to ziemia i wulkany także miały swój wkład, w szczególności poprzez żyzne, wulkaniczne gleby, które stały się podłożem dla urodzajnych pól ryżowych. Indonezja ma wiele do zaoferowania: tutejszy styl życia i dawne tradycje nadają jej niezwykłej atmosfery, w której dominuje spokój i harmonia.


Papua-Nowa Gwinea

Podróż do Papui-Nowej Gwinei to porzucenie udeptanego szlaku, spotkanie z pierwotnymi plemionami i bogatą, ale nadal tak mało znaną kulturą. Ten położony na krańcu ziemi kraj skupia w swoich granicach wiele wysp środkowej Oceanii, z których większość posiada aktywne wulkany. To obietnica niepowtarzalnej wyprawy do samego serca dzikiej natury, niezbadanego i urzekającego. Zamieszkana przez niemal samowystarczalne plemiona Papua to gwarancja niezwykłych przygód; podczas tej nadzwyczajnej podróży poznasz bogatą kulturę jej mieszkańców, ich niezwykłe metody polowania i rybołówstwa oraz animalistyczne rytuały. Ta barwna, składająca się z ponad 600 wysp tropikalnych kraina słynie z niezwykłych podwodnych form życia, białych, piaszczystych plaż, tajemniczych jaskiń, spokojnych zatok i niezmierzonych, pierwotnych lasów deszczowych.


Malezja

Malezja to naturalny klejnot pełen niepowtarzalnych krajobrazów, otoczony od zachodu Cieśniną Malakka i Morzem Południowochińskim od wschodu. Kraj podzielony jest na dwie części —pierwsza z nich, położona na półwyspie, to długi palec lądu wskazujący w kierunku Indonezji, pełen kolorowych świątyń i kolonialnych miast; po kolei osiedlali się tam Chińczycy, Hindusi, a wreszcie Malezyjczycy. Druga, to północna część wyspy Borneo, gdzie nienaruszone, dziewicze krajobrazy zapewniają powrót na łono natury. Odkryj autentyczne osady i wioski, poznaj świat legend, które opowiadają o powstaniu świata. Poprzez swe turkusowe, krystalicznie czyste wody, zapierające dech w piersiach zachody słońca, tajemnicze lasy namorzynowe i niezbadane wysepki, Malezja zainspirowała dwudziestowiecznych pisarzy jako idealne tło dla pasjonujących opowieści o piratach i sułtanach. Jej prastare puszcze to królestwo rdzennych koczowniczych ludów, a także środowisko naturalne unikalnych gatunków zwierząt, których nie można spotkać w żadnym innym miejscu na świecie. Podróż do Malezji pozwala odkryć korzenie naszej planety; tam rządy sprawuje natura, wspaniała mieszanka gęstych, tropikalnych lasów, złocistych plaż i niezwykłych podwodnych skarbów.