Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Azja

Azja

Azja

Azja spełni życzenia każdego wędrowca poszukującego bajkowych krajobrazów i ucieczki od codzienności…

Dajemy Ci szansę na poznanie tajemniczego, zachwycającego, pradawnego kontynentu azjatyckiego na wyprawie po wyjątkowych miejscach, które pozwolą Ci zbliżyć się tak, jak to tylko możliwe do lokalnej historii, tradycji i śladów dawnych cywilizacji.

Wejdź na pokład jednego z naszych bliźniaczych statków i odkryj Archipelag Japoński, jego czarowne miasta i stare tradycje, których sekretów strzeże przepiękna czerwona brama torii. Popłyń dalej, a Twoim oczom ukaże się wybrzeże Wietnamu, którego półkolisty kształt rozciąga się wzdłuż Morza Wschodnio- i Południowochińskiego; tam, starożytne miasta przeplatają się z pachnącymi jeszcze faktoriami handlowymi. 

Następnie statek zaniesie Cię do samego serca dziewiczych archipelagów, pomiędzy Filipiny, Indonezję i Papuę-Nową Gwineę, a także przepiękne Moluki i Wyspy Salomona; później odwiedzisz wybrzeża Chin, których zdumiewające dziedzictwo daje dowód bogatej i złożonej kultury. A skoro o Azji mowa — Marco Polo miał rację: choć to tylko jeden kontynent, to bogactw i skarbów jest na nim wiele.

Obierz kurs na nowe, ekscytujące przeżycia pełne niezwykłych spotkań…

Historia i kultura

Dawno, dawno temu była sobie kraina zwana Azją… Tak mogła rozpocząć się historia tego rozległego kontynentu, było to jednak tak dawno, że dziś zdaje się legendą.

Wenecja, luty 1280 roku. Stary człowiek zwierza się najbliższym z kilku sekretów. To wytrawny podróżnik, który spędził całe życie ścigając horyzont i poszukując przygód na siedmiu morzach. Choć spisał już opowieści o swych dalekich podróżach w księdze zatytułowanej „Opisanie świata”, jego pamięć jest jeszcze pełna nieopowiedzianych wspomnień.

„Nie opisałem wam połowy tego, co widziałem, bo wiem, że nie uwierzylibyście mi.” Te tajemnicze i niewiarygodne wspomnienia przywiózł on właśnie z Azji. Odległy ląd rozpalił wyobraźnię młodego wtedy człowieka, który usłyszał od ojca opowieści o przygodach na Morzu Andamańskim.

Czy były to wyjątkowe podróże? Z pewnością, gdyż ten wytrawny podróżnik to nikt inny, jak Marco Polo. Spędził on niemal 17 lat, od roku 1274 do 1291, żeglując po Morzu Południowo- i Wschodniochińskim, Zatoce Tajlandzkiej (Syjamskiej), Cieśninie Malakka i Zatoce Bengalskiej poszukując rzadkich przypraw, delikatnego jedwabiu, pereł i kamieni szlachetnych z polecenia władcy mongolskiego, Kubilaj-chana, który mianował go swoim ambasadorem i doradcą. Od północy do południa, od wschodu do zachodu, Polo przemierzył samo serce kontynentu azjatyckiego, będąc świadkiem różnorodności jego kultur i urzekającego piękna jego krajobrazów. Podróżował do Indii, Wietnamu, Mjanmy, Indonezji, Japonii, Tajlandii, Malezji i Sri Lanki, zarówno lądem, jak i wodą. Marco Polo był prawdopodobnie pierwszym Europejczykiem, który naprawdę poznał ten kontynent, dziś określany jako „wieczna Azja”.

Galeria zdjęć