Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Ameryka Łacińska

Ameryka Łacińska

Machu Picchu, Peru

Przepastne tereny, bogate dziedzictwo kulturowe sięgające tysięcy lat i dziewicza natura – taka właśnie jest Ameryka Południowa.

Kontynent ten zachwyci Cię wielobarwnymi kulturami i zdumiewającą różnorodnością krajobrazów. Znajdziesz tu m.in. ogromne wodospady, gorące pustynie, majestatyczne wulkany, gęste lasy tropikalne, a także osobliwą florę i faunę: lwy morskie, papugi, różowe delfiny, drzewa guawa i kauczukowe, oraz jedyne w swoim rodzaju bagna namorzynowe. Nie da się wyrazić słowami pełnego obrazu kontynentu, który oferuje tak wiele niesamowitych przygód i miejsc do poznania.

Historia i kultura

Właśnie w taki sposób pierwsi konkwistadorzy opisywali po swym powrocie do Europy przedziwną krainę, do której brzegów zaledwie sześć lat po odkryciu Ameryki przybił Krzysztof Kolumb. A ponieważ Marco Polo również wspominał o „złotych miastach”, hiszpańscy i portugalscy zdobywcy pomylili Amerykę Południową z Dalekim Wschodem, wyruszając na poszukiwania mitycznych bogactw. Zbadanie całego wybrzeża nowego kontynentu zajęło im kilka lat.

Następnie, kontynuując poszukiwania swojego Grala, udali się w głąb lądu, odkrywając w 1500 roku Brazylię, w 1512 Patagonię, a w 1526 Peru. Choć nigdy nie natrafili na upragnione złote miasta, to i tak znalezione tu skarby skłoniły ich do pozostania i skolonizowania całej Ameryki Łacińskiej. Od tamtego czasu, poczynając od dziewiczych lasów amazońskich, przez andyjskie szczyty i żyzne chilijskie równiny po pustynie Argentyny – wszyscy mieszkańcy tych obszarów zaczęli władać językiem hiszpańskim lub portugalskim. Po uzbrojonych wojownikach zjawili się tu pokojowo nastawieni odkrywcy i badacze, tacy jak Drake, Humboldt, czy Darwin. Przez długi czas ten fascynujący kontynent ukrywał wiele ze swoich tajemnic, a historia zapomniała o liczących tysiące lat cywilizacjach Majów, Azteków i Inków. Na przykład, ślady wspaniałego miasta Inków zwanego Machu Picchu, które leżało w samym sercu peruwiańskiej Świętej Doliny, odkryto dopiero w 1911 roku. Po dziś dzień kraje tego regionu, a w szczególności Brazylia, Chile, Peru, Kolumbia, Panama i Ekwador, kuszą turystów swoim urokiem i obietnicą niesamowitej przygody.

Galeria zdjęć