Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Antarktyda i Arktyka

Na pokładzie i poza nim

Svalbard

Rejsy pięciogwiazdkowe

Wiodąca linia wycieczkowa Compagnie du Ponant, to jedyna firma tego typu działająca pod francuską banderą, a także jedyna posiadająca aż dwa statki w tej części globu. Podróż z nami to gwarancja niezapomnianych chwil i szansa, by przekonać się, jak ekscytująca może być wyprawa o pięciogwiazdkowym standardzie.

Podczas każdego rejsu nasi goście mają do czynienia z pierwszorzędną obsługą, oraz wygodami, które stanowią znak rozpoznawczy Compagnie du Ponant. Zaprojektowane specjalnie z myślą o podróżach okołobiegunowych statki L’AUSTRAL i LE BOREAL to jednostki najwyższej klasy, mogące bezpiecznie żeglować po najbardziej ekstremalnych obszarach, jednocześnie zapewniając pasażerom godne pięciu gwiazdek otoczenie i obsługę. Poprzez elegancki, stylowy wystrój wnętrz, profesjonalny personel oraz wyśmienitą kuchnię, statki te charakteryzują się niezwykle wysokim poziomem luksusu, który pozwala odkryć zupełnie nową stronę rejsów wycieczkowych.

Flota

LE BOREAL

LE BOREAL posiada 132 starannie zaprojektowane kabiny i apartamenty z widokiem na morze. Jednostka ta wyróżnia się za sprawą szarego kadłuba, wyraźnie zarysowanego dziobu oraz niezwykle smukłych kształtów. Kojące, neutralne barwy przełamane są akcentami czerwieni — ta sztandarowa paleta kolorów symbolizuje połączenie tradycji i innowacji. Sprawia ona, że wystrój na statku LE BOREAL jest zarówno nowoczesny, jak i ciepły.

L’AUSTRAL

L’AUSTRAL, będący siostrzanym statkiem LE BOREAL, jest niemal łudząco do niego podobny. Jego subtelny wygląd i kształt są ucieleśnieniem nowego podejścia do podróży morskich w iście „jachtowym” stylu. To, co różni oba statki to wystrój wnętrz — tutaj odcienie szarości, zmieszane z beżem, bielą i kolorem kości słoniowej, podkreślone zostały szczyptą cynamonu i karmelu. L’AUSTRAL zachowuje idealną równowagę pomiędzy elegancją i wyrafinowaniem, a atmosferą swobodnego relaksu.

LE SOLEAL

Trzeci spośród bliźniaczych statków oczaruje pasażerów nowoczesnym wystrojem wnętrz, zainspirowanym światem luksusowych jachtów. Dominują w nim opływowe kształty oraz stylowa gama kolorów, łącząca naturalne drewno z odcieniami szarości i bieli. Wytworną atmosferę uwydatnia jakość rzemiosła i materiałów: białe kontuary i blaty w lobby kontrastują z ciepłymi tonami skórzanych detali, przywodząc na myśl kadłub statku, podczas gdy znajdująca się w centrum rzeźba, złożona z małych, emaliowanych elementów, zdradza morskie inspiracje.


Na pokładzie i poza nim

Wycieczki lądowe na Antarktydzie

Choć na pierwszy rzut oka Półwysep Antarktyczny wydaje się być niczym więcej niż nieskończoną białą, mroźną przestrzenią, to jednak znajdują się tam miejsca, gdzie możemy podążyć śladami wielkich odkrywców, odbywając tym samym podróż w czasie — wszystko to podczas niezwykłych wycieczek prowadzonych przez naszych doświadczonych przewodników. W miarę jak L’Austral zbliża się do Wyspy Zwodniczej, oczom pasażerów ukazuje się osobliwy, lecz urzekający krajobraz. Wyspa ta była niegdyś wulkanem, który zapadł się, formując kalderę — szeroki krater — dziś otoczony morzem i czarną, piaszczystą plażą. Pierwsze kroki postawione na lądzie zaprowadzą nas do serca byłej norweskiej stacji wielorybniczej, położonej u stóp ogromnych, spowitych we mgle szczytów. Zarówno zapaleni wędrowcy, jak i zwyczajni spacerowicze mogą dołączyć do wycieczki zboczem uśpionego wulkanu, której celem jest ogromny wyłom w ścianie kaldery zwany „Oknem Neptuna” (Neptune’s Window).

W oddalonej na północ Zatoce Fortuna rozpocząć można tak zwany „spacer Shackletona” — wyprawę po wyspie Georgia Południowa, krainie majestatycznych pingwinów królewskich, odzianych w piękne, czarno-żółte szaty.


Wycieczki lądowe na Arktyce

W najodleglejszym krańcu Azji, pomiędzy Morzem Ochockim a Pacyfikiem, na samym końcu archipelagu Wysp Kurylskich, znajduje się półwysep Kamczatka. 160 znajdujących się tam wulkanów, spośród których niemal 30 jest nadal aktywnych, było świadkami ewolucji naszej planety. Odkryj to kruche, a zarazem nieokiełznane środowisko podczas wycieczek z doświadczonymi przewodnikami. Zbliżanie się do stóp wulkanu jest fascynującym przeżyciem, niezależnie od tego, czy leży on w sercu ogromnej kaldery, czy wznosi się wysoko ponad horyzont w otoczeniu srebrzystoszarych drzew. Podziwiaj niezapomnianą paletę ziemistych, mineralnych kolorów oraz rozżarzoną czeluść, z której sączą się smugi dymu.

Jesteś zapalonym wędrowcem, a może lubisz po prostu spacerować? Podążaj za głosem serca i dołącz do naszej wyprawy po zboczach uśpionego wulkanu. Kratery wrzącej wody, rezerwaty geologiczne, w których fumarole mieszają się z zapachem siarki na tle bujnej, zielonej tundry; nasze wyprawy są dla każdego, kto pragnie odkryć te wulkaniczne, księżycowe krajobrazy pełne stożków w barwach utlenionych skał. Przygoda u stóp tych ognistych gigantów to coś, czego nie wolno przegapić!

Co możesz zobaczyć na Antarktydzie

Podróż na Antarktydę oznacza odkrywanie najdzikszego i najbardziej ekstremalnego ze wszystkich kontynentów — krainy zdominowanej przez biel, połaci lodu, który wydaje się przybierać nieskończoną ilość barw. U bram tej ostatecznej granicy, w otoczeniu bezkresnego lodu morskiego, można zbliżyć się tak bardzo, jak to tylko możliwe do najbardziej nieskazitelnego i nienaruszonego środowiska, będącego domem dla milionów zwierząt żyjących w rozległych koloniach. Podczas letnich miesięcy na półkuli południowej ta lodowa przestrzeń przeżywa prawdziwy renesans. Idąc śladami Jean-Baptiste Charcota zanurzysz się w tym niezwykłym, białym świecie; to naturalny amfiteatr o niewiarygodnej żywotności, który odgrywa dla odwiedzających niezapomnianą symfonię dźwięków i zapachów. W tym najprawdziwszym rezerwacie przyrody, cała fauna i flora dalekiego południa oczekuje tylko na Ciebie — podróżnika. Na tle imponującego krajobrazu stołowych gór lodowych rozpocząć się może Twoja wędrówka na spotkanie z przyjaznymi pingwinami, symbolami tej mroźnej krainy; odbądź podróż poprzez ich kolonie, które pozostają w nieustannym ruchu — do morza i z powrotem. Kto wie — być może podczas swojej wyprawy napotkasz nawet jednego z majestatycznych humbaków, których ogromne, silne płetwy uderzają z hukiem w powierzchnię wody.

Konferencje

„…To właśnie to decydujące spotkanie z Jeanrm Baptiste Charcotem sprawiło, że Paul-Emile Victor postanowił zorganizować swoją pierwszą ekspedycję polarną i wyruszył na podbój Grenlandii…”. Oto, jak rozpocząć się może jedna z pokładowych konferencji prowadzonych przez naszych wykładowców i przyrodników, zatytułowana „Mity i legendy dalekiej północy”.

Każdego ranka, plan takich wydarzeń kulturalnych dostępny będzie w Twoim „programie dnia”. Dzień spędzony na morzu jest doskonałą okazją do tego, by udać się do sali na Pokładzie 4 i spotkać się z Samuelem Blanc, który chętnie podzieli się z gośćmi swoim doświadczeniem i zamiłowaniem do regionów polarnych. Wykładowcy i przewodnicy, zależnie od swej specjalizacji, nadadzą nowy kulturalny, historyczny lub geologiczny wymiar Twojej przygodzie; każdy z nich wnosi do rejsu cenny wkład w postaci talentu i wiedzy. Są to osoby z bogatym doświadczeniem zdobytym podczas wieloletnich podróży po dalekiej północy, którym chętnie dzielą się z innymi. Ponieważ przyjemności nigdy dość, spotkania te często przemieniają się we wspólne kolacje, podczas których eksperci mogą opowiedzieć więcej o swoich przeżyciach i odpowiedzieć na pytania.

Wycieczki pontonem Zodiac ®

Regiony polarne od zawsze silnie oddziaływały na ludzką wyobraźnię. Niezwykła podróż do samego serca świata lodu i wody, gdzie dni wydają się nigdy nie kończyć…

Aby dotrzeć tak blisko do tajemniczych lądów dalekiej północy, jak to tylko możliwe, podczas rejsu organizujemy dla małych grup wycieczki pontonami Zodiac®. Piloci i przewodnicy poprowadzą Cię pomiędzy krami do samego serca fiordów o szarych, bazaltowych ścianach i plażach z ciemnego piasku, które są idealnym miejscem do obserwacji niedźwiedzi brunatnych. Przywdziej czerwoną kurtkę, załóż kapok i wyrusz, aby odkryć tajemniczą i bogatą przyrodę Arktyki. Każda wyprawa jest inna i wyjątkowa, dlatego zajmij miejsce w pontonie i rozkoszuj się chwilami prawdziwego powrotu do natury, tak blisko, jak to tylko możliwe.

Jeden z pasażerów opisał to tymi słowy: „Wsiedliśmy do pontonów w małych grupach. Przez ponad godzinę żeglowaliśmy wokół pierwszych napotkanych gór lodowych; te niebieskie olbrzymy natychmiast zrobiły na nas ogromne wrażenie. Na szczęście, ulotne chwile udało nam się utrwalić za pomocą aparatów.”

Spotkania z mieszkańcami Arktyki

Rejs po Arktyce statkami Le Soléal lub Le Boréal jest doskonałą okazją aby dowiedzieć się więcej o tamtejszej rdzennej ludności — Inuitach, ich kulturze i wyjątkowych tradycjach; jest to niezwykle kształcące i uwznioślające przeżycie.
To jedna z cywilizacji, które wciąż fascynują nas prostotą stylu życia; wydaje się, jakby współczesny świat miał dopiero do nich dotrzeć. Na dalekiej północy, w sercu niedawno utworzonego terytorium Nunavut, dowiedzieć się można wiele na temat rdzennych mieszkańców Arktyki. Wciąż zachowując wierzenia, które już dawno zostały zapomniane w innych częściach świata, ten autochtoniczny lud wybrał życie w zgodzie ze swoją tradycją, kulturą i sztuką. Życie Inuitów wciąż toczy się w rytm pływów, zależy od stanu pokrywy lodowej i warunków pogodowych; wszystkie te czynniki wpływają na codzienną aktywność inuickich łowców i rybaków. Ziemia to dla nich najważniejszy żywioł; czerpią oni garściami z wiedzy przodków — budują inuksuki (kamienne pomniki, których nazwa oznacza „coś, co pełni obowiązki człowieka”), a także rzeźbią w serpentynie (twardej skale). Spotkanie z nimi to poruszające przeżycie, którego nie możesz przegapić.

Motto Inuitów z Nunavut brzmi „Nunavut Sannginivut”, co oznacza „nasza ziemia, nasza siła”.