Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Spitsbergen i Islandia

Spitsbergen i Islandia

Grimsey - maskonur

Puść wodze swojej wyobraźni podczas długich dni spędzonych na morzu wśród bezkresu lodowej przestrzeni.

Podczas swej drugiej arktycznej ekspedycji w roku 1596, duński podróżnik Willem Barentz po raz pierwszy postawił stopę na południowej części archipelagu Svalbard; była to wyspa Spitsbergen, którą nazwał on tak na cześć stromych szczytów dominujących nad tą lodową pustynią.

W miarę jak L’AUSTRAL zbliża się do skalistego wybrzeża tego ostatniego lądu przed biegunem północnym, morze pokryte jest coraz grubiej zbroją z masywnego, lśniącego lodu, a czas zdaje się rozciągać w nieskończoność, gdy dzień nie ustępuje miejsca nocy. Głębokie doliny o spadzistych zboczach oraz ogromne lodowce składają się na widok, który zapiera podróżującym dech w piersiach. Otoczone opalizującymi lodowcami fiordy otwierają drogę do nienaruszonych, dziewiczych krajobrazów, gdzie flora i fauna wydają się nie podlegać upływowi czasu.

L’AUSTRAL obiera następnie kurs na południe w kierunku Islandii, krainy ognia i lodu. Odkryj wyjątkowe miejsca położone w sercu północno-zachodnich fiordów, gdzie całe kolonie maskonurów szybują nad ostrymi szczytami klifów. Islandia powstała w wyniku aktywności wulkanicznej, a jej powierzchnia charakteryzuje się niezwykłą paletą kolorów: od kruczej czerni, poprzez szarości, odcienie płowego brązu, aż po delikatną zieleń łąk. Plaże z czarnego piasku, zastygłe morza lawy, gejzery, kratery, fumarole i zapadłe w płytki sen wulkany: jesteś na wyspie prawdziwie wulkanicznej, która sama wzniosła się spod wód oceanu.