Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Przejście Północno-Zachodnie

Przejście Północno-Zachodnie

Pond Inlet

Przez blisko trzy stulecia całe pokolenia nawigatorów usiłowały odnaleźć drogę morską łączącą północny Atlantyk z Pacyfikiem.

Tak właśnie potoczyła się historia poszukiwań tego legendarnego przesmyku: John Franklin, Roald Amundsen, Jean-Baptiste Charcot i Paul Emile Victor postanowili za wszelką cenę podbić ostatnie niezbadane lądy regionu arktycznego — tej mroźnej, nieznanej części świata, zamieszkanej jedynie przez nielicznych Inuitów. Poprzez to, że region ten tak oddalony jest od jakichkolwiek zaludnionych obszarów; przez wciąż żywą pamięć o nieustraszonych odkrywcach, którzy żeglowali tu jako pierwsi; wreszcie przez aurę tajemniczości, która otacza te odległe ziemie, wyprawa w ten niezwykły rejon to spełnienie marzeń podróżników pragnących niezwykłych odkryć i nowych krajobrazów.

Wejdź na pokład L’AUSTRAL i obierz kurs na daleką północ, poza koło podbiegunowe, w kierunku legendarnego, niegdyś nieosiągalnego szlaku morskiego, jakim jest Przejście Północno-Zachodnie — jedyna w tej części świata trasa wodna pomiędzy Atlantykiem a Pacyfikiem. Zimą ten „dach świata” przemienia się w majestatyczną, białą pustynię; latem zaś na kilka krótkich tygodni lód topnieje, przyroda odradza się i pojawia się życie. Wtedy odsłania się mityczne przejście, a podróżujący poczuć mogą unoszący się w powietrzu zapach wielkiej przygody.