Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Morze Białe

Morze Białe

Solovetsky Kremlin at night with reflection

Na skraju koła podbiegunowego, pomiędzy ogromnymi lodowcami i urwistymi klifami fiordów, rozpościera się kraina zwana Daleką Północą.

Obejmuje ona teren Półwyspu Kolskiego, a także wybrzeża Morza Białego w arktycznej Rosji. Zapraszamy na rejs na pokładzie statku L’AUSTRAL. Skorzystaj z tej oferty by odkryć najskrytsze zakątki rosyjskiej Dalekiej Północy w pobliżu Murmańska, w samym sercu Wysp Sołowieckich, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Półwysep Kolski oferuje podróżnym zapierające dech w piersiach widoki, piękne i jednocześnie surowe krajobrazy, na które składają się tundrowe lasy, jeziora i rzeki. Zajmuje on obszar prawie 100 000 km², na których można zaobserwować dwa fascynujące zjawiska naturalne: białe noce w lecie i zorze polarne na początku zimy. Co roku w zimie powierzchnia „Rosyjskiej Arktyki” zostaje w 85% skuta lodem, by znów odrodzić się w pełnym majestacie na wiosnę, ukazując niesamowite krajobrazy. Kiedy mgła unosi się nad Morzem Białym, srebrne kopuły Monastyru Sołowieckiego błyszczą w bladym świetle dziennym.