Luxury Cruises - Rejsy ekspedycyjne all inclusive Antarktyda i Arktyka

Informacje i rezerwacje: 22 455 38 42

Grenlandia i arktyczna Kanada

Grenlandia i arktyczna Kanada

Grenlandia

To kraina zapomniana przez czas, w której dominuje skalno-lodowy krajobraz będący domem dla rdzennych mieszkańców tego polarnego regionu. Odkryj Grenlandię – wyspę leżącą na końcu świata, którą brytyjski podróżnik William Scoresby opisał tymi słowami: „Na żadnej z moich wcześniejszych wypraw nie zobaczyłem nic równie niezwykłego, olśniewającego i przytłaczającego”.

LE BORÉAL i L’AUSTRAL będą płynąć w ciszy, przerywanej jedynie trzaskiem łamanego lodu, aż dotrą w to dziewicze miejsce pełne zapierających dech w piersiach krajobrazów. Gdy podczas krótkiego lata, tutejsze góry zrzucają lodowy płaszcz, odsłaniając swoje granitowe szczyty, oczom zwiedzającym ukazuje się bajeczny świat pełen magicznej mocy i oszałamiającego piękna.

Nieco dalej na wschód, będziesz mógł odkryć tajemnice Morza Baffina i Archipelagu Arktycznego Kanady z malowniczymi widokami w roli głównej. Jest to region fiordów, przepastnych lodowców, gór i tundry rozciągającej się tak daleko jak sięga wzrok. To także dom niedźwiedzi polarnych, karibu, fok, narwali i wielorybów…

W tym imponującym krajobrazie, gdzie niepodzielnie króluje lód, można rozmarzyć się na całego. Niektórych podróży nie da się opisać – to trzeba po prostu doświadczyć…

Gdy następnie LE BORÉAL uda się na południe, w kierunku Quebeku, oczom pasażerów ukażą się zaskakujące krajobrazy Północnego Labradoru, wraz ze stromymi pasmami górskimi, przepaściami i majestatycznymi fiordami znajdującymi się w samym sercu Parku Narodowego Gór Torngat.